افراد کوتاه‌قد چگونه لباس بپوشند که قدشان بلند به نظر برسد؟

درصد زیادی از افراد که قد کوتاهی دارند، فکر می‌کنند گزینه‌های کمتری برای پوشیدن لباس‌های مد روز دارند. این افراد گمان می‌کنند که صنعت مد تنها برای افراد بلندقد لباس طراحی می‌کند و به آن‌ها توجهی نمی‌کند؛ این در حالی است که از این موضوع غافل‌اند: در اصول مد بعضی ترفندها وجود دارد که قد شما را بلندتر نشان می‌دهد؛ به‌طوری که از پوشیدن لباس‌های خود ناراضی نخواهید بود. اگر قد کوتاه یا جثۀ کوچکی دارید می‌توانید با لباس‌پوشیدن صحیح، قد خود را بلند نشان دهید.

به انتخابتان درخصوص شلوار دقت کنید

شلواری که پاهای شما را کشیده‌تر نشان دهد، گزینۀ مناسبی است. شلوارهای جین و کتانی که راسته و تیره است، نسبت به شلوارهایی که رنگ روشنی دارد، پاهای شما را کشیده‌تر نمایان می‌سازد. از پوشیدن شلوارهای کوتاه خودداری کنید و دمپای شلوارتان را تا نزنید. شلوارهایی با فاق بلند مناسب است.

در فصول سرد سال گردن خود را بپوشانید

 برای اینکه قد خود را بلند نشان دهید، گردنتان را بپوشانید و از لباس‌های یقه‌اسکی و جذب استفاده کنید؛ این‌گونه مدل‌ها گزینۀ مناسبی برای بلند نشان‌دادن قدتان‌ است و کشیدگی خاصی به فرم بدن می‌بخشد.

سایز لباس‌هایتان را به‌دقت انتخاب کنید

پوشیدن لباس‌هایی با سایز بزرگ برای افراد قدکوتاه تاحدودی مناسب نیست. برای اینکه اندام ریز شما کشیده‌تر به نظر برسد، انتخاب لباسی که اندازۀ بدن و سایز تن شما باشد، گزینۀ بجایی است. هرچه لباس به سایز تنتان نزدیک‌تر باشد، جذاب‌تر به ‌نظر خواهید رسید.
لباس‌های گشاد و ضخیم باعث می‌شود که در لباس گم شوید و قد شما کوتاه‌تر از اندازۀ واقعی‌تان نشان داده شود.

به رنگ لباس دقت کنید

رنگ‌های مونوکروم (تک‌رنگ) چشم را به‌سمت بالا می‌کشاند؛ اما رنگ‌های متضاد یکدستی ظاهرتان را از بین می‌برد و با ایجاد وقفه، شما را کوتاه‌تر نشان می‌دهد. به سراغ رنگ‌های مشابه بروید؛ به‌عنوان مثال شلوار سرمه‌ای‌تان را با پیراهن تیره سِت کنید یا به‌همراه شلوار کرِمتان، پیراهنی به رنگ قهوه‌ایِ روشن بپوشید. رنگ کفش و جوراب‌هایتان را نیز با رنگ لباس‌هایتان ست کنید تا پاهای شما را کشیده‌تر و به‌تبع آن شما را قدبلندتر نشان دهد.

پوشیدن لباس‌هایی با خطوط راه‌راهِ افقی را کنار بگذارید

یکی از قوانین این است که از پوشیدن لباس‌هایی با خطوط افقی پرهیز کنید؛ لباس‌ها با خطوط افقی شما را قدکوتاه‌تر نشان خواهد داد. از آنجا که کمربندتان نیز به صورت افقی قرار می گیرد، سعی کنید آن را باریک انتخاب کنید. همین‌طور بهتر است که کمربندتان هم‌رنگ شلوارتان باشد تا خیلی به چشم نیاید.

ساده‌پوش باشید

از آنجا که لباس‌هایی با طرح‌های برجسته بسیار در چشم‌اند، نظرها را به‌سمت خود جلب می‌کند و کوتاهی قد شما را بیشتر نمایان می‌کند. ازاین‌رو تلاش کنید که لباس‌هایی با طرح‌های ساده به تن کنید، به‌عنوان مثال راه راهِ باریک، طرح های گل‌دارِ ریز یا خال‌‌خالی، طرح‌هایی است که می توانید انتخاب کنید.

کت‌هایی با یک ردیف دکمه مناسب است

افرادی که قد کوتاهی دارند باید از پوشیدن کت‌هایی با دو ردیف دکمه بپرهیزند. کت‌هایی با دکمه‌هایی در یک ردیف انتخاب بهتری خواهد بود. پوشیدن کت‌های اِپُل‌دار اشتباه دیگری است که آقایان قدکوتاه مرتکب می شوند. به یاد داشته باشید هر چه شما را پهن‌تر نشان دهد، کوتاه‌تر نیز نشان خواهد داد. همین‌طور آستین‌های کتتان باید به اندازه‌ای باشد که کمی از آستین پیراهنتان دیده شود. قد کتتان هم نباید بیش از حد بلند باشد.

کفش ها نیز از اهمیت بالایی برخوردارند

کفش‌ها در کوتاهی و بلندی قد شما تاثیرگذار است. به‌عنوان مثال کفش‌های رنگی نظرها را به سمت خود جلب می‌کند؛ در نتیجه باعث می‌شود کوتاهی قدتان به چشم بیاید؛ ازاین‌رو سعی کنید که کفش‌های ساده و هم‌رنگ لباستان به تن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *